فهرست این مقاله

پنجره دوجداره دو حالته

تولید انواع پنجره دوجداره دو حالته در صنایع درب و پنجره کولیوند                                0912823524202188621912

 

پنجره دوجداره دو حالته

 

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره های دوجداره در چند سال گذشته با تغییرات بسیار زیادی مواجه شده و به نوعی تولید پروفیل های متعدد موجب شده که رقابت بسیار تنگاتنگی بین تولید کننده ها رخ دهد ، در این مقاله به نوع جدیدی از پنجره های دوجداره یعنی پنجره های دوجداره دو حالته می پردازیم که امروزه در بسیاری از ساختمان های نوساز نصب می شود .

پنجره های دوجداره تا قبل از رویکار آمدن پنجره دوجداره دو حالته به شکلی بود که فقط در یک حالت باز و بسته می شد به عبارتی پنجره یا به صورت کشویی نصب می شد یا به صورت لولایی اما در تکنیک دو حالته پنجره دوجداره هم از طرفین باز و بسته خواهد شد و هم از بالا به پایین این فرآیند صورت می گیرد .

 

ساخت پنجره دوجداره دو حالته

برای تولید پنجره های دو حالته نیاز به یراق آلات مخصوصی داریم که به طور کلی این نوع یراق ها با یراق پنجره لولایی متفاوت می باشد ، در ابتدا باید نوع پروفیل را تعیین کنیم که برای اینکار با توجه به بودجه ی در نظر گرفته شده جهت اجرای پروژه یکی از انواع پروفیل ها انتخاب خواهد شد سپس اندازه گیرذی دقیق توسط تیم فنی صنایع درب و پنجره کولیوند صورت می گیرد در نهایت هم با استفاده از دستگاه برش و پیچ بندی فرآیند تولید پنجره دوجداره دو حالته انجام خواهد شد .

 

پنجره دوجداره دو حالته upvc  

همانطور که در مقاله های متعددی شرح داده شد پنجره های upvc عایق مناسب تری نسبت به پنجره های آلومینیومی به شمار می شوند زیرا ساختار این پروفیل به گونه ای است که از اتلاف انرژی به میران بیشتری جلوگیری خواهد کرد ، برای ساخت پنجره دوجداره دو حالته یو پی وی سی می توان از پروفیل های مختلفی چون وین تک ، ویستابست ، هافمن ، دکتر وین ، سیندژ و … استفاده کرد که با توجه به میزان بودجه در نظر گرفته شده یکی از این پروفیل ها تعیین می گردد .

از بین پروفیل های upvc اشاره شده پروفیل وین تک ، هافمن و ویستابست با توجه بررسی های انجام شده و تجربه هایی که از نصب این نوع پنجره ها حاصل شده با کیفیت ترین پروفیل های upvc محسوب می شوند که می توان برای تولید پنجره دوجداره دو حالته upvc بکار برد ، قیمت پنجره upvc دو حالته وین تک و ویستابست نسبت به سایر پروفیل بیشتر می باشد که البته به دلیل کیفیت بسیار بالا کاملا طبیعی به نظر می رسد .

 

پنجره دوجداره دو حالته آلومینیومی 

پنجره های دوجداره آلومینیومی که به پنجره های اختصاصی شهرت دارند مقاومت بسیار بالایی داشته و از نظر ماندگاری در دراز مدت نسبت به پنجره های دوجداره upvc عملکرد بهتری دارند ، برای ساخت پنجره دوجداره دو حالته آلومنینیومی هم نیاز به یراق آلات ویژه ای می باشد که نسبت به یراق های پنجره لولایی هزینه بیشتری هم دارند .

پروفیل های آلومینیومی که می توان برای ساخت یک پنجره دوجداره دو حالته استفاده کرد بسیار زیاد است اما برخی از آن ها دارای کیفیت بهتری هستند و با نام های آکپا و آکرول شناخته شده می باشند ، در واقع این پروفیل ها به دلیل کیفیت مطلوب و ماندگاری در دراز مدت بهترین نوع پروفیل آلومینیومی برای ساخت پنجره دوجداره دو حالته محسوب می شوند .

 

پنجره دوجداره دو حالته ترمال بریک  

نوعی از پنجره های آلومینیومی که به دلیل ساختار لایه ای پلی امید یک عایق بسیار مناسب جهت جلو گیری از اتلاف انرژی محسوب می شود وکیفیت بسیار مطلوبی در دراز مدت هم از خود نشان داده پنجره ترمال بریک نام دارد ، اگر به دنبال یک پنجره دوجداره دو حالته با کیفیت بسیار بالا هستید ترمال بریک یهترین انتخاب به شمار می رود که هم عایق بهتری نسبت به پنجره upvc محسوب می شود و هم اینکه مقاومت بیشتری نسبت به پنجره های آلومینیومی اختصاصی دارد .

 

پنجره دوجداره دو حالته رنگی

صنایع درب و پنجره کولیوند با بهره گیری از کوره های با درجه حرارت بسیار بالا و پیسوله قادر به تولید پروفیل های upvc و آلومینیومی رنگی است به طوری که رنگ پروفیل در دراز مدت هم تغییر نخواهد کرد ، به طور مثال برای ساختمانی که دارای سنگ نمای قهوه ای است باید از پنجره دوجداره دو حالته طرح چوب قهوه ای یا شامپانی استفاده کرد .

در بین پنجره های دوجداره رنگی تولید شده پنجره دوجداره دو حالته مشکی جذاب ترین طرح محسوب می شود که اغلب در پروژه های خاص و لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد .

 

پنجره دوجداره دو حالته دکوراتیو

نوعی از پنجره های دوجداره که از یک شبکه بندی در داخل فریم اصلی پنجره برخوردار است و معمولا از شیشه های استیند گلاس به عنوان شیشه دوجداره پنجره استفاده می شود پنجره دوجداره دکوراتیو نام دارد .

 

پنجره دوجداره دو حالته طرح چوب

با توجه به معماری اصیل ایرانی که بر پایه متریال چوب استوار است نوعی از پنجره های دوجداره تولید شده است که دارای روکش طرح چوبیست و با نام پنجره دوجداره طرح چوب شناخته شده است ، پنجره دوجداره دو حالته طرح چوب برای ساختمان هایی که دارای سنگ نمای قهوه ای و کرم است مناسب می باشد ضمنا در کشورهای اروپایی نیز این نوع پنجره ها به کرات استفاده می شود .

 

پنجره دوجداره دو حالته خم

حالت خاصی از پنجره های دوجداره که از پروفیل های آلومینیومی و upvc خم استفاده می شود ، این نوع پنجره ها نیاز به شیشه های دوجداره خم نیز دارند به همین دلیل از قیمت بیشتری نسبت به پنجره های ساده برخوردار است .

 

پنجره دوجداره دو حالته حفاظ دار

با توجه به سرقت های متعددی که از ساختمان های مسکونی صورت می گیرد بهتر است که از پنجره های حفاظ دار دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع پنجره ها از پروفیل های ضخیم بکار می رود در این صورت احتمال سرقت از ساختمان مورد نظر تا حدود 70 درصد کاهش پیدا خواهد کرد زیرا پنجره دوجداره دو حالته دارای حفاظ های بسیار مستحکمی است .

 

پنجره دوجداره دو حالته با شیشه هوشمند 

در این طرح با استفاده از ریموت شیشه ی پنجره از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، پنجره دوجداره دو حالته با شیشه هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

پنجره دوجداره دو حالته در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیایی چاپ می شود به عنوان برترین طرح پنجره دوجداره معرفی شده است ، قیمت پنجره دوجداره دو حالته با شیشه هوشمند تقریبا دو برابر پنجره های دوجداره ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون از این نوع پنجره های در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

پنجره دوجداره دو حالته با قاب استیل 

در این طرح از پنجره های دوجداره یک قاب استیل به عنوان فریم دور پنجره قرار می گیرد به طور مثال برای پنجره های طرح چوب قهوه ای رنگ باید از قاب های استیل طلایی مدرن بکار برد ، پنجره دوجداره دو حالته با قاب استیل در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده شده و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

پنجره دوجداره دو حالته با شیشه استین گلاس 

در این طرح از پنجره های دوجداره از شیشه های استین گلاس طرح دار استفاده می شود این نوع پنجره ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی داخلی خواهد شد ، پنجره های استین گلاس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

 

جهت سفارش پنجره دوجداره دو حالته به صنایع درب و پنجره کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره دو حالته و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع درب و پنجره کولیوند به صورت حضوری پنجره دوجداره دو حالته مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است پنجره های دوجداره به ویژه پنجره دوجداره دو حالته تولید شده در صنایع کولیوند به دلیل کیفیت مطلوب و قیمت مناسب از سال 1395 به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز صادر شده است .

 

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره های دوجداره

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوحداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

پنجره دوجداره دو حالته

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پنجره دوجداره دو حالته در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند