فهرست این مقاله

چاپ روی شیشه

انجام خدمات چاپ روی شیشه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                      ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

از قدیم الایام خدمات چاپ روی اجناس مختلف رواج داشت و به طور کلی مردم از اجناس طرح دار استقبال بیشتری می کردند امروزه هم با بهره گیری از دستگاه های مختلف چاپ تصاویر دو بعدی و سه بعدی روی کالا به صورت رنگی ایجاد می شود ، در این مقاله یکی از جذاب ترین خدمات چاپ یعنی چاپ روی شیشه را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی چاپ روی شیشه در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۹۱ آغار کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰۰ طرح مختلف شیشه های چاپی را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

شیشه های چاپی در قسمت های مختلفی از ساختمان بکار می رود و بیشتر جنبه تزینی دارد به عنوان برای اجرای پروژه هایی نظیر نرده های شیشه ای و پارتیشن شیشه ای از این نوع شیشه ها استفاده می شود و چاپ روی شیشه شامل تصاویر مختلف با رنگ های متعددی می باشد .

 

نحوه انجام خدمات چاپ روی شیشه 

در ابتدا شیشه های با ابعاد مورد نظر توسط دستگاه CNC برش داده می شود سپس دور شیشه با دستگاه های دیاموند و لول زنی ابزار زده خواهد شد ، در مرحله بعدی شیشه های برش داده شده را وارد دستگاه چاپ می کنیم و مخازن رنگی دستگاه را با رنگ های دلخواه پر می شود توجه داشته باشید که تصویر مدنظر از طریق درگاه های ورودی به دستگاه چاپ انتقال می یابد .

 

چاپ روی شیشه بین کابینتی

متداول ترین نوع شیشه های چاپی که امروزه به کرات در طراحی دکوراسیون داخلی مشاهده می شود شیشه چاپی بین کابینت نام دارد ، این نوع شیشه ها در واقع جایگزین ام دی اف های رنگی شده اند و به دلیل شفافیت بسیار بالا و نمای شیشه ای خیلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون قرار گرفت ، چاپ روی شیشه بین کابینتی بستگی به طراحی و رنگ های بکار رفته در فضای داخلی آشپزخانه خواهد داشت .

لازم به ذکر است به شیشه های چاپی بین کابینتی ، شیشه لاکوبل رنگی نیز گفته می شود زیرا برای تولید این نوع شیشه ها از دستگاه چاپ برای ایجاد چاپ روی شیشه استفاده می شود و دقیقا فرآیند تولید یکسانی دارند .

 

چاپ روی شیشه کابین دوش

یکی دیگر از کاربردهای شیشه های چاپی که حتی در کشورهای اروپایی به کرات مورد استفاده قرار می گیرد چاپ روی شیشه های کابین دوش شیشه ای می باشد ، طراحان دکوراسیون داخلی امروزه از کابین های دوش را در اغلب پروژه ها با نمای شیشه ای اجرا می کنند چرا که در این صورت نمای بسیار زیبا و مدرنی در سرویس بهداشتی ایجاد خواهد شد .

 

چاپ روی شیشه سکوریت

معمولا در اغلب موارد از شیشه های سکوریت برای تولید شیشه چاپی بکار می رود به ویژه در پروژه هایی که ابعاد شیشه بزرگ بوده و یا شیشه ها به صورت فریم لس نصب می شوند ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه ها در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس جهت سکوریت شدن وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شوند در نهایت هم داخل دستگاه چاپ قرار داده خواهند شد .

 

چاپ روی شیشه لمینت

در صنایع شیشه و آینه کولیوند نوعی از شیشه های چاپی لمینت شده تولید می شود که تصویر به صورت سه بعدی مشاهده خواهد شد به طوری که ابتدا روی شیشه فرآیند چاپ صورت می گیرد سپس شیشه ای با ابعاد یکسان روی شیشه چاپی به صورت لمینت قرار داده می شود و یک نمای سه بعدی از تصویر ایجاد می شود .

 

چاپ روی شیشه دوجداره

برای تولید شیشه های چاپی دوجداره ابتدا روی شیشه ها طرح مورد نظر چاپ شده سپس اسپیسرهای فلزی بین شیشه ها قرار داده شده و با چسب های ماستیک دور آن پوشش داده خواهد شد .

 

چاپ روی شیشه رنگی

با توجه به تولید شیشه های رنگی دو رو نما و یک رو نما در صنایع شیشه و آینه کولیوند می توان از از این نوع شیشه ها برای تولید چاپی استفاده می شود ، شیشه های رنگی دو رو نما در رنگ های دودی ، برنز و شامپاینی موجود است .

 

چاپ روی شیشه کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و انتخاب مناسبی جهت تولید شیشه چاپی محسوب می شود .

 

چاپ روی شیشه خم

برای تولید شیشه های خم ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

چاپ روی شیشه وایت برد

با توجه به تولید وایت بردهای شیشه ای می توان طرح مورد نظر را روی شیشه چاپ کرد به طور مثال در برخی از طرح ها لوگوی مجموعه پشت وایت برد شیشه ای به صورت رنگی ایجاد می شود .

 

چاپ روی شیشه هوشمند 

در این طرح از شیشه های چاپی با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریات برق از کار خواهد افتاد چاپ روی شیشه هوشمند در اغلب مجله های معنبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه چاپی معرفی شده است .

 

چاپ روی شیشه دیوارپوش

برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن باید از شیشه های چاپی رنگی استفاده کرد به طور مثال در ساختمان های با طراحی دکوراسیون داخلی لوکس می توان شیشه چاپدار همراه با تصاویر طبیعت بکار برد .

 

چاپ روی شیشه ضخیم

برای تولید شیشه های چاپی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه رومیزی چاپی با ابعاد ۱۲۰ * ۲۵۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۰ میل بکار برد .

 

چاپ روی شیشه رفلکس 

در این طرح از شیشه های چاپی مدرن و جدید از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

چاپ روی شیشه میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای خم و لیزری می توان از شیشه های رنگی طرح دار استفاده کرد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی میز شیشه ای ناهارخوری چاپ کرد .

 

چاپ روی شیشه ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های چاپی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

چاپ روی شیشه تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های چاپی که با نام شیشه تاشو شناخته شده است ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروزه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

چاپ روی شیشه ۲۰ میل 

در پروزه هایی که ابعاد شیشه های چاپی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد .

 

چاپ روی شیشه - اینستاگرام

 

چاپ روی شیشه - واتساپ

 

 

جهت سفارش خدمات چاپ روی شیشه به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت چاپ روی شیشه و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری چاپ روی شیشه مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است انجام خدمات چاپ روی شیشه در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مجهزترین دستگاه چاپ در دنیا صورت می گیرد ضمنا تمامی شیشه دارای کیفیت +A هستند .

 

تولید شیشه رنگی

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

چاپ روی شیشه

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون چاپ روی شیشه در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند