فهرست این مقاله

کابین شیشه ای دوش

تولید و اجرای کابین شیشه ای دوش در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                  0912823524202188621912

 

کابین شیشه ای دوش

 

کابین شیشه ای دوش

استفاده از شیشه در اجرای پروژه های ساختمانی روز به روز در حال گسترش است به طوری که مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون داخلی چه در نمای خارچی و چه در نمای داخلی به کرات استفاده می کنند از همین رو در این مقاله یکی از محبوب ترین نماهای شیشه ای سرویس بهداشتی که با نام کابین شیشه ای دوش شناخته شده است را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی کابین های شیشه ای در ایران فعالیت خود را از سال 1394 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 100 طرح مختلف کابین های شیشه ای از جمله کابین شیشه ای دوش را تولید کرده است که برای مشاهده ی آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

کابین شیشه ای دوش برای اولین بار در کشور ایتالیا تولید شد اما خیلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها نیز قرار گرفت به طوری که امروزه شاهد اجرای این نوع کابین ها حتی در کشورهای آسیایی از جمله ایران هستیم .

 

کابین شیشه ای دوش – سکوریت

متداول ترین نوع کابین های شیشه ای که با استفاده از شیشه های سکوریت شده اجرا می شود در واقع مقاومت شیشه سکوریت در اثر حرارت بسیار بالای کوره بیشتر شده و خطر شکستن شیشه بسیار کمتر خواهد شد ، این نوع شیشه ها با ضخامت های 10 میل ، 12 میل ، 16 میل و 20 میل تولید می شود .

 

کابین شیشه ای دوش – لمینت

چنانچه ابعاد کابین های شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود در این صورت حتی اگر شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

کابین شیشه ای دوش – طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی کابین شیشه ای دوش به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طوری که یک لایه از روی شیشه برداشته خواهد شد ، به طور مثال می توان طرح رامات را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

کابین شیشه ای دوش – رنگی

با توجه به تولید شیشه های سکوریت رنگی مانند شیشه طلایی ، دودی ، برنز ، مسی ، آبی ، بنفش و سبز می توان کابین های شیشه ای رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی سرویس بهداشتی را اجرا کرد به طور مثال برای ساختمانی که رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده باید از شیشه های سکوریت دودی استفاده کرد .

 

کابین شیشه ای دوش – خم

خاص ترین طرح کابین های شیشه ای که با استفاده از شیشه های خم اجرا می شود برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قابل فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی نیز شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

کابین شیشه ای دوش – هوشمند 

طرح خاصی از کابین های شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برف از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است کابین شیشه ای دوش هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

قیمت کابین دوش شیشه ای هوشمند تقریبا دو برابر کابین های شیشه ای ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع کابین ها فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند ، کابین شیشه ای دوش هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح کابین شیشه ای دوش معرفی شده است .

 

کابین شیشه ای دوش – ضخیم

برای تولید کابین های شیشه ای دوش با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل سکوریت شده استفاده کرد ، به طور مثال برای یک کابین با ابعاد 100 * 120 سانتی متر باید از شیشه 10 میل سکوریت بکار برد ، شیشه های ضخیم در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان از ان به کرات استفاده می کنند .

 

کابین شیشه ای دوش – رفلکس 

در این طرح از کابین های شیشه ای دوش که با استفاده از شیشه های سکوریت رفلکس تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ف کابین های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

کابین شیشه ای دوش – تاشو 

در این طرح از کابین های دوش شیشه ای مدرن شاهد سیستم تاشو خواهید یود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از کابین شیشه ای دوش تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

کابین شیشه ای دوش – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد کابین های شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت ماسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های متحرک بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

کابین شیشه ای دوش - اینستاگرام

 

کابین شیشه ای دوش - واتساپ

 

 

از طریق زیر می توان کابین شیشه ای دوش را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد

جهت اطلاع از قیمت کابین شیشه ای دوش و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری کابین شیشه ای دوش مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید کابین شیشه ای دوش در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های سوپر کلیر و کریستال صورت می گیرد ضمنا اجرای پروژه توسط افراد فنی مجرب صورت می گیرد .

 

انواع کابین دوش شیشه ای

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

کابین شیشه ای دوش

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون کابین شیشه ای دوش در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند