فهرست این مقاله

گنبد شیشه ای

اجرای گنبد شیشه ای  در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                                ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

گنبد شیشه ای

 

گنبد شیشه ای

یکی از نماهای شیشه ای که از گذشته تا به امروز به کرات اجرا شده است و به نوعی پیچیده ترین طرح نمای شیشه ای محسوب می شود ، در کشورهای اروپایی نیز طراحان دکوراسیون داخلی از گنبد شیشه ای به منظور اجرای یک نمای مدرن و خاص استفاده می شود در این مقاله به بررسی انواع گنبدهای شیشه ای و ویژگی های هریک به طور جداگانه می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های دکوراتیو در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰ طرح مختلف شیشه های دکوراتیو از جمله گنبد شیشه ای را تولید و اجرا کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

برای اجرای گنبد شیشه ای  ابتدا با استفاده از فریم های فلزی سازه مورد نظر شبکه بندی می شود سپس اندازه گیری دقیق و در صورت نیاز الگوگیری فریم ها صورت می گیرد در مرحله ی بعدی فرآیند تولید شیشه های خم انجام خواهد شد در نهایت هم شیشه ها توسط قاپک های مخصوص داخل هریک از فریم ها قرار داده می شود .

 

گنبد شیشه ای – سکوریت خم

متداول ترین نوع شیشه های خم که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است ساختار شیشه های سکوریت به گونه ای است که شیشه در صورت شکسته شدن خطری نخواهد داشت چرا که شیشه سکوریت برخلاف شیشه های ساده پودر می شود .

 

گنبد شیشه ای – لمینت خم 

چنانچه ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های خم لمینت شده استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه جسبناک PVB به یکدیگر چسبیده می شوند به طوری که حتی اگر یکی از شیشه های شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد .

 

گنبد شیشه ای – دوجداره

در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صوتیست باید از شیشه های خم دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود .

 

گنبد شیشه ای – طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های خم به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگو یا نام تجاری ساختمان را روی شیشه سندبلاست کرد .

 

گنبد شیشه ای – کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف خم به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه های خم طرح دار محسوب می شود .

 

گنبد شیشه ای – رنگی

به طبع رنگ ها در تاثیر بسزایی در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان دارد به همین دلیل بهتر است که از شیشه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در ساختمان جهت گنبد شیشه ای  استفاده کرد به طور مثال برای ساختمانی که دارای سنگ نمای کرم است باید از شیشه برنز بکار برد .

 

گنبد شیشه ای – حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های گنبد حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، گنبد شیشه ای حکاکی شده محبوب ترین طرح گنبدهای شیشه ای محسوب می شود به طوری که بیش از ۴۰ درصد سفارشات گنبدهای شیشه ای به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد .

گنبد شیشه ای حکاکی شده محبوب ترین طرح گنبدهای شیشه ای محسوب می شود به طوری که بیش از ۴۰ درصد سفارشات گنبد های شیشه ای به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

گنبد شیشه ای – اسیدکاری شده 

در این طرح از گنبدهای شیشه ای مدرن و لوکس الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

گنبد شیشه ای – اکریلیک 

طرح خاصی از گنبدهای شیشه ای که با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، گنبد شیشه ای اکریلیک جذاب ترین طرح گنبدهای شیشه ای جدید و مدرن به شمار منی رود این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی منحصربفرد آن قرار خواهند گرفت .

 

گنبد شیشه ای – هوشمند

در این طرح از گنبدهای شیشه ای با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با طقع جریان برق از کار خواهد افتاد گنبد شیشه ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر شکورها قرار گرفته است .

گنبد شیشه ای هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح گنبدهای مدرن و کلاسیک معرفی شده است ، قیمت گنبد شیشه ای هوشمند تقریبا دو برابر گنبدهای شیشه ای ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی شناخته شده در دنیا از آن ها فقط در پروژه های لوکس و خاصی استفاده می کنند .

گنبد شیشه ای – مات 

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده اما شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

گنبد شیشه ای – ضخیم

برای تولید گنبدهای شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک گنبد با قطر ۳۰۰ سانتی متر باید از شیشه های لمینت خم ۱۵ میل بکار برد .

 

گنبد شیشه ای – رفلکس

در این طرح از گنبدهای شیشه ای جدید و مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، شامپاینی ، برنز ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

گنبد شیشه ای – بیضی 

برای تولید شیشه های بیضی شکل گنبدی باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی یکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی دکوراسیون خواهد شد .

 

گنبد شیشه ای – تاشو 

برای تولید برخی از گنبدهای شیشه ای از تکنیک شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگ ها روی هم قرار خواهند گرفت .

 

گنبد شیشه ای - اینستاگرام

 

گنبد شیشه ای - واتساپ

 

 

جهت سفارش گنبد شیشه ای به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت گنبد شیشه ای  و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری گنبد شیشه ای مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید و اجرای گنبد شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد فنی مجرب صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم و بدون واسطه با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون گنبد شیشه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند