فهرست این مقاله

پلکسی گلاس رنگی چیست ؟

پلکسی گلاس رنگی

تعریف کلی پلکسی گلاس رنگی

پلکسی گلاس  نوعی پلاستیک فشرده و مقاوم است که از جنس پلی کربنات شفاف تشکیل شده که خود این ماده نوعی پلیمر می باشد ، پلکسی گلاس رنگی از نظر ظاهر بسیار شبیه به شیشه است اما با این تفاوت که نسبت به شیشه از استحکام بیشتری برخوردار می باشد که معمولا در بازار به صورت ورق های 2 *8 عرضه می شود .

امروزه شاهد رواج این کالا مدرن  در نمای بیرونی ساختمان ها هستیم چرا که علاوه بر زیبایی ، استفاده از پلکسی گلاس  در نمای بیرونی ساختمان ها موجب کاهش خطرات می شود چون پلکسی گلاس ها از نوعی پلاستیک فشرده تشکیل شده است  مانند شیشه خطرات شکستن را ندارد .

کاربرد های پلکسی گلاس رنگی

کاربرد اصلی پلکسی گلاس  در ماکت سازی می باشد که در ضخامت بین 1 میلی متر تا 40 میلی متر است و در رنگ های مختلف به صورت شفاف و مات عرضه می شود  ، از نظر ساختاری هم طرفین این کالا دارای پوشش برچسبی مقوایی است که وظیفه حفاظت از پلکسی گلاس رنگی را دارد و هنگاه برش زدن پلگسی از اسیب به آن جلوگیری می کند .

پلکسی گلاس رنگی را می توان به دو صورت می توان برش داد با استفاده از دستگاه CNC  و کاتر مخصوص برش پلگسی که طبیعتا استفاده از دستگاه به علت یرش دقیق تر روش بهتری است . نکته مهم دیگر در ارتباط با پلکسی گلاس رنگی نحوه چسباندن آنها می باشد که برای این منظور از ماده کلوروفرم استفاده می شود البته باید هنگام استفاده از این ماده بسیار مراقب بود چرا که از این ماده در بیهوشی استفاده می شود و الزامیست که هنگام استفاده از این ماده از ماسک استفاده نمایید .

انواع  پلکسی گلاس رنگی

1- پلکسی گلاس رنگی شفاف
2- پلکسی گلاس رنگی مات 

پلکسی گلاس  بسته به نوع مکانی که می خواهیم استفاده کنیم به صورت شفاف و مات به کار می روند معمولا در نمای خارجی ساختمان ها از این کالا به صورت مات استفاده می شود و در نمای داخلی برای طراحی دکوراسیون  پلگسی گلاس شفاف به کار می رود . به این ترتیب می توانیم نمای مدرنیته را به ساختمان خود بیاوریم.

نحوه سفارش پلکسی گلاس رنگی به صنایع شیشه و آینه کولیوند

صنایع شیشه و آینه کولیوند انواع پلکسی گلاس رنگی در هر ابعادی و با هر طرح و رنگی می تواند به شما عزیزان ارائه کند.

برای سفارش انواع این کالا در هر طرح و رنگی می توانید از طریق تماس با شماره های 02188621912  –  0910176773  –  09391247191  اقدام نمائید و یا به صورت حضوری به آدرس دفتر صتایع شیشه و آینه کولیوند سفارش خود را در طرح های مختلف  را به تیم طراحی و تولید ما دهید.

 

تیم تحریریه کولیوند

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *